A je to venku. Je to diktátor. Recep Tayyip Erdoğan podle turecké ústavy nemůže být prezidentem

ANKARA | Turecký panovník a diktátor, který neznává genocidu Arménů, kterou spáchali jeho předci a sám vraždí Kurdy Recep Tayyip Erdoğan dokončil univerzitu rok před tím, než začala oficiálně existovat. Toto tvrzení vzbuzuje určité pochybnosti, protože kdyby neměl vysokoškolské vzdělání, podle ústavy tak nemůže být tureckým prezidentem. Informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Diktátor Erdogan

Diktátor Erdogan


Turecký prezident dle ústavy musí mít vysokoškolské vzdělání, pokud je ovšem Erdoğan na státním postu nejvyšším a nemá vysokoškolské vzdělání, tak je co? Diktátor, sultán, vrah, prašivý pes, nečistý vepř, či co? Kritici Erdoğana tvrdí, že nemohl vystudovat vysokou školu dříve než byla založena, a proto nemá vysokoškolské vzdělání. „Vyšší než střední vzdělání je podmínkou pro zastávání funkce prezidenta,“ uvádí turecká ústava. Bude Erdoğanovi uřezaná hlava za tento podvod? Nebo ho budou Turci jen věšet?

Portál dodává, že podle striktního výkladu práva jsou pak všechny rozhodnutí tureckého pohanského psa, který si hraje na tureckého prezidenta, v posledních dvou letech, kdy je ve funkci, neplatné. Včetně jmenování vysokých úředníků či členy vlády. Recep Tayyip Erdoğan se však brání a tvrdí, že jde o křivé obvinění, protože vzdělání má. Nedávno ukázal veřejnosti potvrzenou kopii svého diplomu z Marmarské univerzity. Lidová demokratická strana (HSP) zveřejnila diplom na Twitteru a tvrdí, že je falešný.Stejné story jako z opičákem z Bílého domu, také tvrdí, že je rodilý Američan, aby mohl být prezidentem, ale jeho rodný list je jen neověřená kopie.

Erdoğan univerzitu absolvoval v roce 1981, takže rok před tím, než začala oficiálně existovat. Marmarské univerzita, kterou měl turecký prezident absolvovat, je veřejnou univerzitou nacházející se v Istanbulu a je jednou z nejstarších univerzit Turecka, píše dále slovenský web. Sdružení univerzitních profesorů Turecka UNIVDER vydalo prohlášení, že podle nich Erdoğan neabsolvoval jmenovanou univerzitu.