Marine Le Pen se vyslovila pro Frexit a Geert Wilders chce pro Nizozemce také referendum

PAŘÍŽ – AMSTERDAM | Předsedkyně Národní fronty (FN) Marine Le Penová požaduje vypsat referendum o setrvání Francie v EU. Reagovala tím na zprávy britských médií, že britští voliči ve čtvrtečním plebiscitu podpořili vystoupení své země z EU, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk. A ani předseda nizozemské Strany svobody Geert Wilders nezůstal opožděn – i on požaduje referendum.

Marine Le Pen a Geert Wilders

Marine Le Pen a Geert Wilders


„Vítězství svobody! Jak to žádám už celá léta, nyní je třeba stejné referendum ve Francii a zemích EU,“ napsala Marine Le Pen na svém kontě na sociální síti Twitter.

Významná francouzská politička a neteř Marine Marion Maréchal-Le Peno ve svém tweetu napsala: „Od #brexitu k #frexitu: nastal čas přinést do naší země více demokracie. Francouzi musí mít právo volby.“

Předseda nizozemské Strany svobody Geert Wilders na margo výsledků přelomového britského referenda včera na sociální síti Twitter vyzval k uskutečnění plebiscitu o vystoupení z unie i ve své zemi. „Sláva Briům! Nyní je řada na nás. Nastal čas pro nizozemské referendum!“ napsal Wilders, jehož cituje agentura DPA.

Czexit: Požadujete vypsání referenda o setrvání Česka v EU?

  • ANO (76%, 8 829 hlasů)
  • NE (24%, 2 732 hlasů)

Počet hlasů: 11 561

Nahrávání ... Nahrávání ...