Vladimir Vladimirovič Putin: Ruská federace se nikdy ani nepokusila ovlivňovat Brexit

MOSKVA – TAŠKENT | Rusko nikdy nezasahovalo, nevyslovovalo se a neovlivňovalo proces Brexitu, prohlásil ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin v projevu k závěrům summitu Šanghajské organizace pro spolupráci (ŠOS), který se uskutečnil jako 15. výroční v hlavním městě Uzbekistánu, Taškentu.

Vladimir Vladimirovič Putin | foto: sputnik - Alexei Druzhinin

Vladimir Vladimirovič Putin | foto: sputnik – Alexei Druzhinin


„Před hlasováním ve Velké Británii a po tomto hlasování, jak jsem již říkal, nikdy jsme nezasáhli, nikdy se nevyslovili ohledně toho, chovali jsme se, podle mého názoru, velmi korektně a samozřejmě pozorně sledovali vývoj událostí, ale vůbec tento proces neovlivňovali a dokonce se o to nepokoušeli,“ citovala Vladimira Vladimiroviče Putina světová zpravodajská agentura Sputnik.

Ruský prezident dodal, že prohlášení premiéra Velké Británie Davida Camerona o zájmu Ruska na vystoupení Británie z EU nemají a neměla žádná odůvodnění. Spíše se jim vysmál. Dnes kdokoliv kritizuje Burselskou říši a její totalitu, je debily označen za proputinovského, proruského, nebo agenta Kremlu. Asi si ti prounijní debilové neuvědomují jak jsou směšní.

„Mám za to, že nejde o nic jiného než nekorektní pokus o ovlivnění veřejného mínění ve vlastní zemi. Jak vidíme, ani to nemělo potřebný výsledek. Tím spíš nemá nikdo právo mluvit po hlasování o nějakém postoji Ruska. Není to nic než projev nízké úrovně politické kultury,“ setřel britského bastarda Camerona Vladimir Vladimirovič Putin.


Reklama: