Sociální demokracie se zachovala koupí dluhu Altnera jako mafie

PRAHA | Sociální demokraté koupili před několika dny pětimilionový dluh advokáta Zdeňka Altnera a vedou proti němu exekuci. Podle mediálního zástupce právníků strany Jiřího Chvojky se tím ČSSD dostane vůči Altnerovi do výhodnější pozice. Informuje o tom Radiožurnál.

Slávek Sobotka v cele

Slávek Sobotka v cele


Podle Altnerova advokáta Václava Veselého by ale krok sociálních demokratů neměl mít na další soudní řízení žádný zásadní vliv. Altner v reakci pro ČTK uvedl, že ČSSD postupuje ve sporu mimořádně podlým způsobem a koupí pohledávky se vysmívá právu, citují ParlamentniListy.cz.

„Postup ČSSD prokazuje, že je to ČSSD, která činí 16 let obstrukce a zneužívá práva a je absurdní, aby dlužník, který dluží 338 milionů, exekuoval věřitele pro pět milionů,“ uvedl advokát. Tak podlý postup by si podle něj ČSSD těžko mohla dovolit, pokud by neměla najisto postaveno, jaké bude rozhodnutí Nejvyššího soudu o dovolání ČSSD.

Podle Veselého je pětimilionový dluh jenom dílčí pohledávka, kterou si sociální demokraté pravděpodobně započítají. „Pro nás to nemá žádný vliv,“ tvrdí Veselý.

Podle námi osloveného právníka by se mohlo jednat i o velmi specifický případ poškozování věřitele, kterého se dopustila ČSSD, kdy se jedná o čin kvalifikovaný jako trestný. ČSSD je právnickou osobou, kdy takové konání by mohlo vést až k zániku takové právnické osoby.