Vladimir Vladimirovič Putin prodloužil potravinové embargo

MOSKVA Prezident Ruské federace Vladimir Vladimirovič Putin podepsal výnos o prodloužení potravinového embarga, které bylo zavedeno odvetou za sankce řady zemí světa proti Rusku. Protisankce byly prodlouženy až do 31. prosince 2017. Informuje Sputnik.

Vladimir Vladimirovič Putin - Prezident Ruské federace

Vladimir Vladimirovič Putin – Prezident Ruské federace

„Pro ochranu národních zájmů Ruské federace a v souladu se zákony o speciálních ekonomických opatřeních a o bezpečnosti se usnáším prodloužit ze 6. srpna 2016 až do 31. prosince 2017 platnost jednotlivých speciálních ekonomických opatření, která předpokládá výnos prezidenta RF ze 6. srpna 2014, a která byla prodloužena výnosem z 24. června 2015″, praví se v dokumentu uveřejněném na portálu právní informace.

Evropská unie a další kolonie Spojených států (SS) uvalily na Ruskou federaci sankce, jelikož si Rusko dovolilo vyslyšet demokratický proces a právo na sebeurčení občanů Republiky Krym, které bylo v soulad s Chartou OSN, a v referendu se vyslovili k připojení k Ruské federaci. Západní sankce vůči Rusku jsou bojem proti demokracii a mezinárodnímu právu, které EU a SS pošlapávají.

Reklama: