Funkce ministra Dienstbiera je zbytečná, vláda by ji klidně mohla zrušit

PRAHA | Jsem rád, že i někteří vládní poslanci pochopili, že návrh na posilování pravomocí ombudsmana je mimořádně špatný nápad, míní předseda ODS Petr Fiala na adresu návrhu pošuka v ministerské funkci.

Petr Fiala a Zbyněk Stanjura - giganti své doby | foto: modrenoviny.cz

Petr Fiala a Zbyněk Stanjura – giganti své doby | foto: modrenoviny.cz


„Jsem rád, že i někteří vládní poslanci pochopili, že návrh na posilování pravomocí ombudsmana je mimořádně špatný nápad. Znovu se ukazuje, že návrhy připravené ministrem Dienstbierem jsou zcela mimo realitu – a nemyslí si to jen opozice. Funkce ministra Dienstbiera je zbytečná, vláda by ji klidně mohla zrušit,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.

„Je dobře, že poslanci poslali zpátky do druhého čtení zákon, který měl dát nové pravomoci ombudsmanovi. Jiřímu Dientsbierovi, který je známý svou snahou zavádět extrémní socialismus, tak za celé volební období naštěstí prošly jen dva zákony. Čím méně jeho zákonů sněmovnou projde, tím lépe pro občany naší země. Každý Dientsbierův návrh je útokem na svobody lidí, je proto dobře, že zatím neměl příliš šanci škodit. Snad tento trend vydrží,“ řekl Zbyněk Stanjura.