Český rozhlas: Miloš Zeman vyzval k provedení referenda o členství země v EU a Severoatlantické alianci

PRAHA | Prezident České republiky Miloš Zeman na pozadí nedávného rozhodnutí Velké Británie opustit unii vyzval zemi provést referendum o členství země v Evropské unii Severoatlantické aliance, informuje agentura Sputnik na základě zprávy Českého rozhlasu (ČRo).

Miloš Zeman

Miloš Zeman


Český prezident přitom řekl, že sám by hlasoval za setrvání v obou organizacích. „Nesouhlasím s těmi, kdo jsou pro vystoupení z Evropské unie. Ale udělám všechno pro to, aby bylo referendum a aby se v něm mohli vyjádřit. A totéž k vystoupení z NATO,“ cituje Zemana Český rozhlas.

Bude Sobotka pykat?

Na fotografii může být spocená zbabělá krysa nebo Slávek Sobotka. Vyberte si | foto: cs.sputnik.com

Na fotografii může být spocená zbabělá krysa nebo Slávek Sobotka. Vyberte si | foto: cs.sputnik.com

Prezident nemá žádnou takovou pravomoc, aby mohl referenda vypsat. Vláda národní zrady z upocenou krysou Slávkem Sobotkou v čele jakékoliv snahy o referendu o EU a Severoatlantické alianci odmítá s tím, že podle socanské krysy je jediná budoucnost České republiky v Evropské unii.

„Česko by nemělo po vzoru Velké Británie pořádat referendum o vystoupení z Evropské unie,“ v debatě o takzvaném brexitu odmítl výzvy některých poslanců Sobotka z ČSSD. Podle něj je ale nutné, aby došlo k reformě unie, zejména v otázce ochrany vnější hranice a bezpečnosti, dodává ČRo.

Ovšem o své budoucnosti si rozhoduje lid a ne upocená pleš Sobotka s inteligencí houpacího koně. Proto je možné očekávat vzestup stran, které budou referendum podporovat a sněmovní volby by snad mohly přepsat politickou mapu České republiky a pak může Sobotka jen doufat, že za vlastizradu, kterou na České republice páchá, nebude zaveden trest hrdelní.