Masakr v srbské kavárně ze žárlivosti? Pět mrtvých a více jak dvacet zraněných

ŽITIŠTĚ | Útočník zabil pět lidí a nejméně 20 zranil, když krátce po půlnoci vtrhl do kavárny v obci na severu Srbska a spustil palbu z automatické zbraně, informuje TASR na webu Teraz.sk.

Zadržený vrah - Sinaša Zlatić

Zadržený vrah – Sinaša Zlatić


„Útočník podle poskytnuté zprávy přišel do kavárny v 01:40 s automatickou zbraní v ruce, s níž nejprve zabil svou manželku a pak další ženu, zřejmě její přítelkyni. Poté pokračoval v palbě na další hosty. Mezi zraněnými jsou i tři nezletilci,“ sdělila srbská státní televize RTS.

„Policie zločin vyšetřuje, nicméně podle ministra vnitra Nebojši Stefanoviče 38letý pachatel nejspíš zabíjel ze žárlivosti. Dvě z obětí na životech zemřely na místě a tři další po převozu do nemocnice ve městě Zrenjaninu,“ informuje server ČeskéNoviny, který provozuje ČTK.


„Policie útočníka okamžitě zatkla,“ informovala agentura AP, kdy zpráva dále uvádí, že útoku došlo o 1.40 v noci na dnešek. Policie útočníka identifikovala jen jako Z. S. a vyšetřuje to jako zločin ze žárlivosti, jelikož jeden ze svědků uvedl: „Útočník nejprve přišel do kavárny a viděl svou ženu se skupinou přátel. Pak šel domů a vrátil se se zbraní. Jenom vzal zbraň a začal střílet. Nejdřív do vzduchu,“ líčil vývoj událostí Svetozar Manojlović. „Zpočátku to znělo jako petardy. Pak chlápek vedle mě padl na zem a potom začali padat další. Byl to naprostý chaos,“ dodal.

Následně byla totožnost vraha zveřejněna a jedná se o Sinaše Zlatiće. Podle posledních informací byla opravdu motivem činu žárlivost, kdy primárním terčem měla být exmanželka vraha Dijana Zlatić.

Vrah Sinaša Zlatić a oběť Dijana Zlatić

Vrah Sinaša Zlatić a oběť Dijana Zlatić


Reklama: