Bašár al-Asad: Západ s námi tajně vyjednává. Dále se vyjádřil i k Brexitu

DAMAŠEK | Syrský prezident Bašár al- Asad ve včera zveřejněném rozhovoru řekl, že Západ tajně vyjednává s jeho vládou, a přitom na ni na veřejnosti útočí. Informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Bašár Al-Asad  | foto: cs.sputnik.com

Bašár Al-Asad | foto: cs.sputnik.com


„Toto je dvojí metr, který Západ obecně používá. Politicky na nás útočí a zároveň za námi posílají své představitele, kteří s námi tajně diskutují,“ dodal Asad v interview pro australskou televizi SBS, ze kterého citovala syrská státní tisková agentura SANA.

Západní velmoci včetně Spojených států opakovaně vyzvaly Asada k odstoupení, aby se tak vyřešil pětiletý konflikt v Sýrii. V rozhovoru uskutečněném v Damašku Asad kritizoval Spojené státy (SS) a řekl, že jejich politika selhala v Jemenu, Iráku, Libyi i Sýrii. „Vytvářejí jen chaos. Takže pokud chtějí Spojené státy vytvářet další chaos, mohou – mohou ho vytvářet dál, ale dokážou vyřešit problém? Ne, „dodal syrský prezident.

Asad kritizoval i britských představitelů, kteří umožnili minulý hlasování za odchod Spojeného království z Evropské unie. „Tito představitelé, kteří mi dávali rady, jak řešit krizi v Sýrii, a prohlašují ‚Asad musí odejít‘ a ‚Je odtržen od reality‘, jen dokazují, že sami jsou odtrženi od reality,“ řekl Asad v interview. „Myslím, že toto je vzpoura lidí (v Británii) proti … druhořadým politikům, jak je někdy nazývám,“ prohlásil syrský prezident.


Reklama: