V Austrálii probíhají předčasné super volby. Volí tam obě komory parlamentu

CANBERRA | Australští voliči hlasují dnes v předčasných parlamentních volbách, přičemž průzkumy předpovídají velmi těsný souboj dvou hlavních politických táborů. Informuje TASR o volbách do obou komr tamního parlamentu, což je i na Austrálii velmi mimořádná situace politické krize.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek


O něco větší šance na vítězství má konzervativní koalice premiéra Malcolma Turnbulla, informovala agentura AP. Přibližně 16 milionů voličů rozhoduje o obsazení 150-členné dolní komory parlamentu (Sněmovny reprezentantů) a 76-členného Senátu.

Účast na volbách je v Austrálii povinná. Premiér Turnbull, klade důraz na vytváření nových pracovních příležitostí a snižování daní.

Vůdce opoziční Australské labouristické strany Bill Shorten naopak prosazuje zvýšení zdanění, aby bylo více financí na vzdělávání a zdravotnictví. Oba shodně slibují ukončení několikaleté politické nestability v zemi, jako ani jeden z nich není pro vyhlášení absolutní nezávislosti na Velké Británii, kdy pro britský přístup Tony Abbota jej stál stál křeslo premiéra.


Reklama: