Stojí za masakrem CIA? Istanbulský terorista byl za Saakašviliho agentem gruzínských tajných služeb

TBILISI | Předseda parlamentního výboru pro obranu a národní bezpečnost Gruzie Iraklij Sesiašvili prohlásil, že předpokládaný organizátor teroristického útoku na istambulském letišti Ahmet Čatajev měl gruzínský pas a byl agentem gruzínských tajných služeb v době, kdy byl v Gruzii prezidentem Michail Saakašvili. Informuje světová zpravodajská agentura Sputik.

Ahmet Čatajev - Agent CIA. Páchá vraždy ve jménu IS za peníze Američanů? | foto: telegraf.rs

Ahmet Čatajev – Agent CIA. Páchá vraždy ve jménu IS za peníze Američanů? | foto: telegraf.rs


Turecká média oznámila s odvoláním na zdroje z prokuratury, že teroristický čin spáchali sebevražední atentátníci z ruského Dagestánu a také Kyrgyzstánu a Uzbekistánu. Z organizování teroristického činu je podezírán Ahmet Čatajev pocházející z Čečenska, který pracoval pro vůdce zločinecké organizace Imarat Kavkaz Doku Umarova a po jeho smrti se připojil k Islámskému státu. Což jasně ukazuje napojení na CIA, jelikož právě tyto zločinecké bandy v první Čečenské válce Spojené státy (SS) prostřednictvím svých tajných služeb financovali, vyzbrojovali a poskytovali jim jinou pomoc v boji proti Ruské federaci.

„Dřívější vláda mu poskytla gruzínské občanství a naše vláda nemohla nikomu předat občana naší země — je to běžný závazek vyplývající z ústavy. Po tom, co Čatajev opustil Gruzii, neudržovali jsme s ním žádné kontakty… Čatajev byl agentem tajných služeb v době, kdy byl prezidentem Saakašvili, jezdil do různých zemí, plnil operativní úkoly a za to byl také placen. Existují dokumenty, které to dokazují,“ prohlásil Sesiašvili v interview pro gruzínský První kanál.

Agenti CIA páchající vraždy ve jménu islámského terorismu nejsou novinkou

Prohlášení gruzínského politika by bylo šokujícím, kdyby ovšem již nebylo veřejným tajemstvím, že právě islamistické radikály a teroristy vyrobila právě CIA, kdy s touto taktikou přišli Američané v rámci sovětské intervence v Afganistanu, když přes pákistánské spojky vyzbrojovali právě mudžahedíny v Afganistanu, což CIA veřejně přiznala po ukončení studené války.

Ovšem Američané věří v krátkou paměť a stejnou taktiku používají dodnes. Před čtyřmi lety byl Čatajev zadržen v Gruzii, gruzínská strana ale odmítla vydat ho Rusku, kde je podezírán z válečných zločinu na Kavkaze a z terorismu v dobách Čečenských válek.