Turecko do Evropy nepatří, ani náhodou

FRÝDEK – MÍSTEK | Bývalý muslim a dnes jeden z největších odpůrců islámu Lukáš Lhoťan sepsal text, v němž vysvětluje, proč Turecko v žádném případě nepatří do EU. Nechová se prý jako civilizovaná země, informuje o tvrdém protitureckém, ale zase pravdivém textu politický a zpravodajský web ParlamentniListy.cz.

Lukáš Lhoťan

Lukáš Lhoťan


„Dokážete si představit, že by německá vláda popírala zločiny holocaustu, vyvražďování obyvatel na nacisty okupovaných územích a teror proti odpůrcům nacismu a vše by odbývala slovy, že šlo o oběti občanské války? Tak takto přesně se chová současná islamistická vláda Turecka, ale nejen ona. Chovaly se tak i předchozí sekulární vlády. Všechny tyto islámské či sekulární vlády spojovalo jediné – popírání arménského holocaustu, u něhož se inspiroval i Adolf Hitler v plánech na vyvraždění Židů,“ píše Lukáš Lhoťan v textu uveřejněném na serveru Reflex.cz.

Celý text ZDE.

Poukázal tím na skutečnost, že turečtí politici opakovaně popřeli, že by se osmanští vojáci dopustili zločinu genocidy na Arménech během první světové války.


Podle historiků byl za první světové války vyvražděn asi milion a půl Arménů. Osmanští vojáci se na nich mstili, neboť je vinili z porážky, kterou jim uštědřila ruská carská armáda. V Osmanské říši podle Lhoťana vznikla síť „koncentračních táborů“, kde Arméni umírali hladem a žízní. Tyto tábory se pak staly inspirací pro Adolfa Hitlera. Mělo v nich docházet i k masovému upalování Arménů. Jindy osmanské úřady nechaly arménské ženy a děti nastoupit do člunů a ty následně potopily.