Marine Le Pen pozvali na Krym, aby se zúčstnila oslav Dne vojenského námořnictva

MOSKVA – PAŘÍŽ | Předseda výboru ruské Státní dumy pro obranu Vladimir Petrovič Komojedov poslal předsedkyni francouzské politické strany Národní fronta Marine Le Pen dopis, ve kterém ji zve na oslavy pořádané na počest Dne vojenského námořnictva Ruska, které se budou konat 31. července v Sevastopolu, oznámila v úterý jeho tisková služba.

Marine Le Pen | foto: telegraph.co.uk

Marine Le Pen | foto: telegraph.co.uk


„Admirál Vladimir Petrovič Komojedov pozval francouzskou političku Marine Le Pen do Sevastopolu na oslavy u příležitosti Dne vojenského námořnictva Ruska a slíbil, že tuhle návštěvu si navždycky zapamatuje,“ informuje se v tiskové zprávě.

Ve svém dopise admirál Vladimir Petrovič odpovídá na otázku, proč zve komunistický poslanec do Sevastopolu političku proslulou svými pravicovými názory. „Odpovídám: když má levice i pravice stejný cíl — a sice prosperitu své vlasti, pak to znamená, že levice má mnohem blíž k pravici, než k laxnímu středu, prosazujícímu liberální evropské hodnoty jako blaho pro všechny,“ píše Komojedov, jehož slova jsou citována v tiskové zprávě.