Po zfalšování rakouských prezidentských voleb ve prospěch zeleného extremisty Van der Bellena se druhé kolo opakuje 2. října

VÍDEŇ | Opakované druhé kolo prezidentských voleb v Rakousku se uskuteční 2. října. Oznámil to včera kancléř Christian Kern po zasedání kabinetu. Termín musí ještě schválit příslušný výbor parlamentu, je to však jen formalita, informuje TASR na webu Teraz.sk.

Rakouská vlajka

Rakouská vlajka


Rakouský ústavní soud v pátek oznámil, že vyhověl žalobě Svobodné strany Rakouska (FPÖ) proti výsledkům druhého kola konaného 22. května, v nichž její kandidát Norbert Hofer těsně prohrál v souboji s bývalým lídrem rakouských neomarxistických extremistů ze strany Zelených Alexandrem Van der Bellenem.

Soud uznal, že nebylo vše v souladu se zákonem a tím vlastně potvrdil falšování voleb ve prospěch pravděpodobně homosexuálně postiženého zeleného, který může být i pedofil. Toto se to levicoví extremisté snaží ututlat. Manipulace, nedodržení zákona v rámci voleb je volební podvod, ať si levicoví hrdlořezové, vrazi a extrémisté zelení a jiní devianti melou co chtějí.

Podle oficiálních konečných výsledků dostal Van der Bellen o 30.863 hlasů více než Hofer, jeho náskok tak byl jen 0,6 procenta, ale právě tyto hlasy, které přišly poštou soud neuznal, a označil je za za zfalšované.

Inaugurace nástupce úřadujícího spolkového prezidenta Heinze Fischera se měla uskutečnit 8. července. Povinnosti hlavy státu převezme do opakovaných voleb tříčlenné předsednictvo rakouského parlamentu, jehož členem je i Hofer.


Reklama: