Slávek Sobotka kálí na koalici. Prezident Zeman se nezúčastní jednání Bezpečnostní rady státu, jelikož se nebude projednávat reforma policie. ANO a lidovci se to dověděli z novin

PRAHA | Pan prezident přijal předsedu vlády, informoval včera na svém facebookovém profilu ředitel tiskového odboru Kanceláře úřadu prezidenta a tiskový mluvčí Miloše Zemana Jiří Ovčáček.

Vládní šašci s upocenou krysou uprostřed | foto: stalo-se.cz

Vládní šašci s upocenou krysou uprostřed | foto: stalo-se.cz


„Pan prezident dnes přijal na Pražském hradě předsedu vlády Bohuslava Sobotku, a to na jeho žádost,“ upřesnil mluvčí Ovčáček a dodal, že předseda vlády informoval pana prezidenta, že na jednání Bezpečnostní rady státu (BRS) ve středu dne 20. července 2016 nebude zařazen bod týkající se reorganizace policie. „Pan prezident proto nevidí důvod k účasti na tomto jednání Bezpečnostní rady státu,“ uzavřel tiskové prohlášení mluvčí prezidenta Miloše Zemana.
gif-banner-havloidi

Předsedové ANO a KDU-ČSL uvedli, že o změně programu nevěděli, informují Novinky.cz a dodávají obranu upocené krysy Slávka Sobotky, že prý si koaliční partneři vymýšlejí: „Tématem se už zabývalo minulé jednání BRS a následně vláda projednávala písemnou informaci ministra vnitra s tím, že ministr vnitra bude vládu i nadále informovat. Navíc byla v mezičase zřízena parlamentní vyšetřovací komise, která již zahájila svoji činnost,“ kdy dále Sobotka dodal, že informace o změně programu jednání BRS byly rozeslány před několika dny. Tak kdo lže upocená krysa nebo zbytek koalice?

„Nebyl jsem informován o tom, že se na bezpečnostní radě problém reorganizace projednávat nebude. Nevím o tom,” napsal ČTK Bělobrádek a dodal, že zařazení bodu na jednání navrhne.

„Pan premiér zapomíná, že Bezpečnostní rada státu není jeho orgánem a (orgánem) sociální demokracie, ale společným orgánem koaliční vlády. Pan premiér nám ukazuje, že udělá vše proto, aby se reorganizace policie veřejně neřešila a zametla se pod koberec,” napsal Babiš Novinkám.O tom, že BRS nebude o policejní reorganizaci jednat, nevěděl ani Babiš. „Dozvídám se to z médií. Což mě nepřekvapuje, už si na to pomalu zvykám,” dodal.


Reklama: