Nová britská premiérka Theresa Mary May nafackovala Bruselu. Boris Johnson, hlavní tvář Konzervativců pro Brexit, bude její ministr zahraničí a Brexit bude vyjednávat speciální minsitr

LONDÝN | Britská královna Alžběta II. přijala ve středu rezignaci premiéra Davida Camerona a hned nato pověřila sestavením nové vlády jeho nástupkyni v čele Konzervativní strany Theresu Mary Mayo. Informovala o tom televize BBC.

Theresa Mary May | foto: telegraph.co.uk

Theresa Mary May | foto: telegraph.co.uk


Nová premiérka doprovázena manželem Philipem se po příchodu z Buckinghamského paláce do oficiální premiérské rezidence na Downing Street 10 poprvé promluvila národu. Vzdala hold svému předchůdci Cameronovi, jehož nazvala moderním premiérem, a prohlásila, že její vláda bude „udovat lepší Británii. Zavázala se posilovat to, co spojuje národy Spojeného království a za své priority označila sociální spravedlnost a zájmy pracujících.
gif-banner-havloidi

„Pokud jste z běžné rodiny z pracující třídy, váš život je mnohem méně bezpečný, jak si mnozí ve Westminsteru uvědomují,“ řekla v narážce na britský parlament. „Vláda nebude vedena zájmy pár privilegovaných lidí, ale vašimi zájmy,“ pokračovala.

„Společně vybudujeme lepší Británii,“ reagovala na výsledky referenda o setrvání Británie v EU, kdy se většina britské populace vyslovila pro odchod z Bruselské říše, která je vnímána jako vězením národů.
Facka Bruselu: Boris Johnson jako ministr zahraničí a David Davis jako ministr pro Brexit

Boris Johnson | reprofoto: youtube.com

Boris Johnson | reprofoto: youtube.com

Nová britská premiérka včera také jmenovala za ministra zahraničních věcí ve své vládě bývalého londýnského starostu Borise Johnsona, který byl jedním z vůdců kampaně za odchod Británie z EU. Nebude však odpovědný za jednání o vystoupení z EU, ty bude mít na starosti zvláštní „ministr pro brexit“. A to je ještě větší protibruselský kritik.

Funkci tohoto ministra May podle agentury AP svěřila zkušenému konzervativnímu poslanci Davidu Davisovi. AP o něm uvádí, že se často dostával do sporů s May jako ministryní vnitra kvůli věcem týkajícím se soukromí a svobody slova.

David Davis | reprofoto: ibtimes.co.uk

David Davis | reprofoto: ibtimes.co.uk

David Davis často kritizoval pravomoci britské tajné služby, které podle něj příliš zasahovaly do soukromí lidí. Už dlouho bojoval za odchod z EU a je to opravdovým řezníkem členství Británie v EU.

Nová britská vláda jasně dala najevo, svým současným složením, že setrvání Británie v EU je nemožné. Tak jako vláda Camerona odmítla falšovanou petici o vypsání nového referenda, na kterou se mohl podepsat i Micky Mouse, ale to jsou takové zločinecké praktiky bruselských prasat.