Předsedkyně ERU Vitásková bude v Ostravě kandidovat za hnutí Úsvit Národní koalice do Senátu

OSTRAVA | Šéfka Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková dnes oznámila svoji kandidaturu do Senátu jako nezávislý kandidát za stranu Úsvit-Národní koalice. Kandidovat do podzimních voleb bude ve svém volebním obvodu Ostrava-město, kde prožila velkou část svého života, informuje hnutí Úsvit Národní koalice (ÚNK).

Alena Vitásková a Miroslav Lidinský

Alena Vitásková a Miroslav Lidinský


„Vitásková nepatří do kriminálu, ale do senátu. Vláda se solárními barony likviduje Šlachtu i Vitáskovou, aby chránila miliardy pro solárníky a toto Úsvit nebude podporovat. Cena elektřiny by mohla být o 20% levnější, každý z nás občanů dáváme 4500 Kč solárním baronům a jiným příživníkům na dotacích na takzvaných obnovitelných zdrojů energie. Je mi ctí, že za nás bude kandidovat,“ řekl na tiskové konferenci předseda stany Miroslav Lidinský.
gif-banner-havloidi

„Jsem přesvědčena, že ZLU se nesmí ustupovat, ZLU se musíme postavit, se ZLEM se musí bojovat. Má snaha o nápravu tunelu veřejných financí byla vedením státu ignorována, stejně jako zjištění a zveřejnění majitelů některých solárních elektráren, či příjmy politiků z tohoto byznysu sahající až do pokladen politických stran. Jako úředník jsem vyčerpala všechny prostředky, jak tuto ekonomicko-energetickou, politickou mafii zastavit, uvedla předsedkyně ERU Alena Vitásková.

Předsedkyně Vitásková se jednoznačné vyjádřila i k otázce imunity: „V senátu mě nezajímá imunita, vím, že senátoři energetické lobby by mě stejně vydali, ale zajímá mě beztrestnost projevu na plénu senátu, kde může zaznít i to v čem mám mlčenlivost a co by občané ČR měli vědět.“


Reklama: