A je to: Donald Trump je oficiálním kandidátem republikánů v souboji o Bílý dům. První TV duel se zrůdou „Hitlery“ Clinton bude mí 26. září

WASHINGTON | Americká Republikánská strana včera na svém sjezdu v Clevelandu podle očekávání oficiálně nominovala realitního magnáta Donalda Trumpa za svého prezidentského kandidáta ve volbách, které se budou konat 8. listopadu a ten se tak utká z odpornou lidskou zrůdou „Hitlery“ Clinton. O nominaci informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk s odvoláním na TASR a AP.

Donald Trump - Tleská Britům | reprofoto: youtube.com

Donald Trump – Tleská Britům | reprofoto: youtube.com


Donald Trump bez problémů získal podporu potřebných nejméně 1237 z 2472 delegátů sjezdu – konkrétně jich bylo 1725. Jeho odpůrci z řad Republikánů, pokud uznávají demokracii, by měli přiznat svou porážku. Nebo se budou chovat jako dobytek?
gif-banner-havloidi

Hlasování o nominaci Trumpa otevřel senátor Alabamy Jeff Sessions. „Je to bojovník a vítěz. Miluje svou zemi a je předurčen k tomu, aby se stal opět vítězem,“ prohlásil Sessions o Trumpovi. „Donald Trump je jediný lídr, který může vrátit tuto zemi na správnou cestu,“ dodal.

Předseda Sněmovny reprezentantů Paul Ryan následně vysvětlil pravidla hlasování. Delegáti za jednotlivé státy pak v bouřlivé a často emotivní atmosféře aklamaci oznamovali, za koho hlasují na základě výsledků primárek a volebních shromáždění v jednotlivých státech Spojených států. Například delegáti za Kalifornii po oznámení, že všech 172 podpořilo nominaci Trumpa, začali skandovat: „Chceme Trumpa!“


První TV duel Donalda Trumpa a zrůdy „Hitlery“ Clinton v bude 26. září

Donald Trump a Hitlery Clinton

Donald Trump a Hitlery Clinton

První televizní debata prezidentských kandidátů demokratů a republikánů se uskuteční 26. září ve státě New York. Oznámila to v noci na dnešek agentura DPA.

Duel Clinton vs Trump se měl původně konat v Daytonu ve státě Ohio na půdě Wright State University. „Z finančních důvodů a obav o bezpečnost se však univerzita rozhodla jinak,“ uvedl její rektor David Hopkins. Kampaň je opravdu vyhrocená, jelikož fanatičtí odpůrci demokracie a neomarxisté, kteří podporují zrůdu Clinton, jsou ochotní i vraždit, když byl již odvrácen i atentát na Donalda Trumpa.

Donald Trump je zatím jediným nominovaným kandidátem do boje o Bílý dům. Mrs. Clinton čeká na tento krok do příštího týdne na nominačním sjezdu demokratů ve Filadelfii.

Do boje o Bílý dům zasáhne jako kandidát libertariánský strany i bývalý guvernér Nového Mexika Gary Johnson a předpokládá se, že kandidátkou Strany zelených bude Jill Stein. Tito kandidáti však nemají šanci na úspěch.

Reklama: