V Kyjevě brutálně zavraždili vlivného novináře

KYJEV | Smrt novináře v Kyjevě byla klasifikována jako úkladná vražda. Útočník nainstaloval bombu do jeho auta, uvedla kancelář ukrajinského prokurátora, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

auto smrti

auto smrti


Jeden z nejznámějších novinářů na Ukrajině zahynulvčera při výbuchu nálože ve vozidle v Kyjevě. Pavel Seremet seděl ráno sám v autě své kolegyně, když v centru hlavního města explodovalo, informovaly internetové noviny Ukrajinská pravda, pro které rozený Bělorus pracoval.
gif-banner-havloidi

„Není pochyb, že výbuch byl způsoben výbušným zařízením nastraženým zločinci. Je zřejmé, že bomba měla buď frekvenční indukční pojistku nebo bombu ovládanou hodinkami,“ uvedl Anton Geraščenko, ukrajinský poslanec a poradce ministra vnitra.

Výbuch nastal asi v 7:45 hodin ráno místního času poté, co Seremet nastoupil do auta, nastartoval a ujel několik desítek metrů. Byl na místě mrtvý. Prezident Petro Porošenko vyjádřil svou soustrast na Twitteru s tím, že je „šokován“ a „nemá žádné další slova.“

Dodal, že on osobně znal novináře. Seremet byl dobře známý ruský novinář a politický analytik specializující se na vztahy mezi Ruskem a Ukrajinou, jakož i vývoj v bývalých sovětských republikách. V průběhu posledních pěti let Seremet žil a pracoval na Ukrajině.