Austrálie chce věznit odsouzené za terorismus na dobu neurčitou

CANBERRA | Osoby usvědčené v Austrálii z trestných činů souvisejících s terorismem by mohly zůstat ve vazbě na dobu neurčitou, pokud budou i po odpykán trestu představovat hrozbu pro společnost. Vyplývá to z návrhů, které dnes představil premiér Malcolm Turnbull.

Malcolm Turnbull

Malcolm Turnbull

le informuje TASRT na webu Teraz.sk, tak Turnbull navrhovanou legislativu přirovnal k opatřením, které jsou využívány v některých případech sexuálního zneužívání dětí, přičemž se odkazoval na podle jeho slov rostoucí počet útoků, jako byl nedávný útok z francouzského Nice s desítkami obětí.
gif-banner-havloidi

„Opatření, které dnes zveřejňujeme, jsou zaměřená na zabránění terorismu, zajištění, že země a naši občané budou v bezpečí,“ řekl Turnbull novinářům. „Lidem, kteří jsou ve vězení za teroristické činy, to dá velmi reálný podnět, aby se nadále nevěnovali extremistické aktivitě,“ citovala jej agentura Reuters.

Na celý proces zahrnující zdravotní a psychologické posudky budou dohlížet soudy a případy zadržovaných osob budou pravidelně přehodnocovány, uvedl na tiskové konferenci s premiérem australský generální prokurátor George Brandis.


Reklama: