Američtí demokraté vedou v předvolební kampani hotové protiruské orgie

MOSKVA | Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Alexejevič Rjabkov je „ohromen“ tím, co děje ve Spojených státech, „orgiemi“ okolo údajného zapojení Ruské federace do útoků hackerů na servery Demokratické strany. Uvedl, že Moskvě je nesmírně líto těchto bezohledných metod, sdělila agentura RIA Novosti, informují noviny Rukojmí.cz s odkazem na PrvniZpravy.cz.

Sergej Aleksejevič Rjabkov | foto: stalo-se.cz

Sergej Aleksejevič Rjabkov | foto: stalo-se.cz


„V posledních dnech mě ohromují orgie ve Washingtonu, které sebou nesou jedovatý protiruský náboj. Je nám velice líto, že tak bezohledné metody používají určité sily ve Washingtonu při dosažení svých domácích politických cílů,“ řekl Sergej Alexejevič Rjabkov v komentáři k materiálům, která zveřejnila americká média a výrokům amerických politiků o možné účasti Ruské federace na útocích hackerů na servery Demokratické strany.

„Nechtěl jsem klást paralely se zkušenostmi z minulosti, ale tady se opakují nejhorší, nejvíce bolestivé stránky z dob studené války, kdy se ruským medvědem strašily děti v mateřské škole. Je nepříjemné, že odpovědní politici, lidé, kteří se považují za arbitry osudu světa … náhle sestoupili na tak nízkou úroveň,“ dodal Sergej Alexejevič.Ohradil se rovněž Kreml

Vladimir Vladimirovič Putin a Dmitrij Sergejevič Peskov | foto: srbijadanas.com

Vladimir Vladimirovič Putin a Dmitrij Sergejevič Peskov | foto: srbijadanas.com

Obvinění Ruska z účasti na kybernetickém útoku na vnitřní komunikaci Demokratické strany je „absurdní“ a jen příkladem zneužití rusofobie ve volbách Spojených států, prohlásil Dmitrij Sergejevič Peskov, mluvčí Vladimira Vladimiroviče Putina.

„My s kackery nepracujeme a nemáme s touto činností nic společného. Co se týče jakékoliv přímého nebo nepřímého obvinění Kremlu či Ruska obecně, že mohou mít nějaké zapojení do některých kybernetickými útoků, je to absurdní příklad rusofobie a injekce rusofobie do voleb ve Spojených státech. Přičemž je to tak absurdní, že to hraničí s absolutní hloupostí,“ zdůraznil Putinův mluvčí Dmitrij Sergejevič.


Reklama: