Anonymous blokoval weby agenta Babiše-Bureše, kdy chtějí zrušení totalitní EET a cenzury internetu

PRAHA | Hackeři hlásící se ke skupině Anonymous včera napadli weby některých firem patřících ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO), píše Lupa.cz, na kterou se odvolávají ParlamentniListy.cz.

Agent Babiš jako cenzor internetu

Agent Babiš jako cenzor internetu


Hackři žádají zrušení elektronické evidence tržeb (EET) a zákona o hazardních hrách, který umožňuje státu blokovat webové stránky. „Nedostupné byly včera večer chvílemi podle zjištění ČTK například weby holdingu Agrofert a pekáren Penam,“ píše zmíněný server.

Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka ČTK potvrdil hackerský útok na hlavní web Agrofertu a jeho dceřiné firmy Wotan Forest. „Je to takzvaný DDoS útok,“ uvedl Hanzelka. Při tomto typu napadení hackeři přehltí web požadavky z většího množství počítačů, což může vést k výpadku stránek.

Andy Babiš - Já nejsem Slovák, já jsem mimozemšťan | reprofoto: youtube.com

Andy Babiš – Já nejsem Slovák, já jsem mimozemšťan | reprofoto: youtube.com

Podle mluvčího Agrofertu jsou weby holdingu a jeho firem zabezpečeny, ale proti podobnému útoku se dá jen těžko bránit. „Spolupracujeme kvůli tomu s policií, není to první pokus napadnout web Agrofertu,“ doplnil. Na fungování firem útok podle Hanzelky neměl vliv. Babišpóvl se tak paktuje s fízly, aby utužili agrolevicový kriminál, který vytvořili z České republiky.

Skupina se podle serveru Lupa.cz chce zaměřit také na další cíle kolem Babiše. Dokument Anonymous jmenuje společnosti Čepro, Uniles, PREOL a Wotan Forest. Hackeři se plánují soustředit také na zaměstnance skupiny Agrofert, na které chtějí útočit třeba nevyžádanou poštou na jejich e-mailové adresy.O co jim jde?

Anonymous - II„Žádáme neprodlené zrušení EET či zákona o cenzuře internetu, jinak budou útoky nadále pokračovat,“ cituje server vzkaz Anonymous. Ministerstvo financí vedené Babišem podle hackerů dostalo s novým zákonem o hazardu „téměř neomezenou pravomoc cenzurovat internet“. Skupina také vyzvala k zapojení do útoků další uživatele internetu, nabídla jim k tomu instalační soubor společně s návodem k použití, píše Lupa.cz. K požadavkům Anonymous se mluvčí Agrofertu nechtěl vyjadřovat.

Skupina Anonymous kvůli zákonu o hazardu už koncem května napadla web Senátu, který byl pak několik hodin nedostupný. Podle médií hackeři zaútočili také na stránky policie, ministerstva vnitra a ČSSD.