Ruský vrtulník nad Sýrií sestřelili Američany podporovaní teroristé z Front an-Nusrá, prý „umírněná opozice“

DAMAŠEK | Ruský vojensko-transportní vrtulník Mi-8 byl sestřelen v Sýrii nad oblastí, která je pod kontrolou teroristického uskupení Fronta an-Nusrá a oddílů „umírněné opozice“, prohlásil náčelník Hlavní operativní správy Generálního štábu Ruské federace Sergej Rudskoj, informuje Sputnik.

Mi-8

Mi-8


Celému světu je již dnes známo, že „umírněná opozice“ v Sýrii neexistuje, že se jedná vždy o stejné zrůdné hrdlořezy, ať je to Fron an-Nusrá, Al-Kajda, Islámský stát, vojska Spojených států, turecká vojska, tak jsou to v Sýrii jen váleční zločinci a teroristé, jelikož vedou agresivní útočnou válku vůči suverénní zemi, která je podle Charty OSN kvalifikována jako válečný zločin.

Tisková služba Ministerstva obrany Ruské federace dříve oznámila, že 1. srpna byl v provincii Idlib palbou ze země sestřelen ruský vojensko-transportní vrtulník Mi-8. Vracel se na leteckou základnu Hmeimim poté, co dopravil humanitární pomoc do města Aleppa. Na palubě vrtulníku byli tři členové posádky a dva důstojníci ruského Centra pro usmíření znepřátelených stran v Sýrii.Americké zbraně proti ruské helikoptéře v Sýrii

„Podle informace, kterou disponujeme, byl vrtulník sestřelen palbou ze země nad oblastí, která je pod kontrolou ozbrojených útvarů teroristického uskupení Fronta an-Nusrá a oddílů tzv. umírněné opozice, které se k němu přidaly,“ řekl Rudskoj.

K sestřelení melo být použito americké protivzdušné zbraně, tudíž se opakuje taktiky Afganistan, kdy Američané podporovali teroristy, aby ti vraždili sovětské vojáky a tím vyrobili mudžahedíny, což v 90. letech minulého století přiznala veřejně i CIA, že podporovali vrahy k porážce sovětů v Afganistanu.