Donald John Trump začal nazývat Hillary Clinton ďáblem

MECHANICBURG | Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald John Trump začal srpnovou předvolební kampaň tím, že přestal označovat svou demokratickou soupeřku Hillary Clinton slovním spojením „křivačka Hillary“ a přešel ke slovu ďábel. Informovala o tom dnes tisková agentura AP.

HELLary Clinton | koláž: freakingnews.com

HELLary Clinton | koláž: freakingnews.com


Donald John měl v pondělí v rámci kampaně projev ve městě Mechanicsburg v americkém státě Pensylvánie, ve kterém se vysmál Berniemu Sandersovi za jeho odstoupení ze souboje v demokratických primárkách a za jeho rozhodnutí podpořit Mrs. Clinton. Trump o Sandersovi řekl: „Uzavřel smlouvu s ďáblem. Ona je ďábel.“

Trump v posledních dnech označoval porozumění mezi Mrs. Clinton a Mr. Sandersem za „smlouvu s ďáblem“, ale až nyní poprvé přirovnal zrůdu Hillery Clinton k Luciferovi.

Příznivci Donalda Trumpa zaplnili tělocvičnu na střední škole v Mechanicsburgu, ale další tisíce musely zůstat venku před budovou nebo byly nuceny sledovat projev ve vedlejší místnosti na televizních obrazovkách. Po značení „Hellary“ Clinton za samotného satana dav propukl v radost.


Reklama: