Syrská armáda odrazila útoky teroristů vystupující jako opozice na sklady chemických zbraní

DAMAŠEK | Teroristické ozbrojené síly, které v Sýrii vystupují jako opozice, ovšem vedou otevřenou válku vůči regulérní armádě Sýrie a jsou napojeny na teroristickou síť a CIA, se snažily přepadnout objekty, kde jsou uskladněny chemické zbraně. Tyto útoky  odrazila vládní vojska a teroristé se chemických zbraní nezmocnili, oznámil to mluvčí ruského Ministerstva zahraničních věcí Alexandr Lukaševič. Zprávu o pokusu teroristů zmocnit se chemických zbraní přinesl zpravodajský server rozhlasové stanice Hlas Ruska.

Ilustrační foto

Ilustrační foto

Diplomat zdůraznil, že chemické zbraně nemohly být vyvezeny ze Sýrie v termínu z objektivních důvodů a Moskva tuto skutečnost nedramatizuje. Ovšem situaci pečlivě monitoruje, co se s chemickými zbraněmi, které v Sýrii zůstaly, děje. Již v minulosti se prokázalo, že chemické útoky v Sýrii provedli teroristé a ne vládní vojska.

„Jak je známo, proces pozemní dopravy vysoce toxických chemikálií probíhá za podmínek ozbrojeného konfliktu pokračujícího v Sýrii a je spojen s mnoha riziky“, dodal diplomat pro Hlas Ruska.

Reklama: