Ukrajinská opozice poděkovala za amnestii stupňováním nároků, pochodem ozbrojených radikálů a provokativním výbuchem

KYJEV | Na amnestii, kterou udělil ukrajinský prezident Viktor Janukovyč na kriminální činy spáchané při demonstracích v Kyjevě, ještě pořádně neuschl inkoust jeho podpisu a ukrajinská radikální a militantní opozice se mu odvděčila dalším stupňováním nepokojů v ulicích a výbuchem výbušného systému ve svém sídle. Tento výbuch prokazuje, že militanti z řad opozice, kterou tak vesele podporuje EU a USA, jsou vyzbrojení i výbušninami. Inu totalitní společenství Evropské unie, které se nejvíce angažuje na nepokojích má své jasné zájmy, kterými je uchvácení moci na Ukrajině, minimálně v západní části.  

Ukrajinský opoziční militantní terorista | Foto: EPA

Ukrajinský opoziční militantní terorista | Foto: EPA

Ovšem nerostné bohatství je především na východě, proto očekávejme, že se chobotnice EU, která likviduje národní státy jen tak před něčím nezastaví. Jako spojence si vybrali představitele agresivního sportu – boxu, proto vše co bude v Kličkové režii, bude také zavánět krví a násilím.

Ozbrojenci s obušky, holemi, helmami a štíty v ulicích v tažení na parlament

K budově ukrajinského parlamentu se včera přiblížil ulicemi Kyjeva dav demonstrantů, který byl více jak třitisícehlavý. Většina účastníků pochodu je ozbrojena obušky, baseballovými pálkami a zákopnickými lopatami. Před davem jel náklaďák s tlampači, které sdělovaly požadavky účastníků akce, informoval server Hlas Ruska.

Průvodu se účastní také řada poslanců za opoziční strany, kteří se takto zapojili přímo do pouličních nepokojů, jak dále informuje zmíněný server. Pořadatelé akce oznámili, že jejím cílem je „hlídkování u Nejvyšší rady s požadavkem na změnu Ústavy“, kterou si takto chtějí násilně a nedemokraticky vynutit.

Budova parlamentu je chráněna asi dvěma tisícovkami příslušníků milice. K žádným střetům nemělo podle zatím dostupných zdrojů dojít.

Militantní ukrajinská opozice patrně disponuje výbušninami. Jedno zařízení včera vybouchlo

Včera otřásl budovou Domu odborů ve středu Kyjeva masívní výbuch. Dům odborů je okupován a obsazen opozičními radikály. Podle údajů ukrajinského Ministerstva vnitra byl do jedné z nemocnic dopraven zraněný muž, kdy jeho stav je zvážený. Má poraněné oči a ruku. Zraněný je v bezvědomí, informoval zpravodajský server Hlas Ruska.

Vyšetřovatelé nebyli opozičními silami do Domu odborů vpuštěni, proto se dá předpokládat, že se tam podobných výbušnin nachází více. Informace o tom jak k výbuchu mělo dojít, zprostředkoval lékař, kterému to sdělily osoby z okolí zraněného: „Postižený se nacházel v Domě odborů ve čtvrtém poschodí, otevřel nějakou krabici a tehdy došlo k výbuchu.“

Výbuch jako provokace?

Výbušnina těžce zranila patnáctiletého (!) mladíka, který se ve „štábu“ ukrajinské militantní opozice nacházel a další dvě osoby, toto je oficiální informace ukrajinského Ministerstva vnitra, kterou přinesl Hlas Ruska.

Opoziční síly incident ihned prohlásily za provokaci ozbrojených sil Ukrajiny. Ovšem do budovy kontrolují vstup osob právě jen opozičníci, proto není možné, aby bez jejich kontroly do budovy někdo přinesl výbušninu, která mladíka zranila.