Dominik kardinál Duka: Islám v sobě skrývá násilné tendence

PRAHA | K sérii teroristických útoků se vyjádřil i Český kardinál Dominik Duka. Mluví i o zavražděném francouzském knězi Hamelovi, který byl zavražděn islámskými teroristy. Podle Dominika kardinála Duky islám v sobě skrývá násilné tendence, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Dominik kardinál Duka | reprofoto: youtube.com

Dominik kardinál Duka | reprofoto: youtube.com


„Mlčet zda lhát o skutečných příčinách tohoto stavu rovnalo by se nést na podíl na sebevraždě této civilizace“, řekl kardinál Dominik Duka, kdy narážel na vraždu francouzského kněze muslimským fanatikem.
gif-banner-havloidi

„Když jsem poslouchal arcibiskupa Lebruna a jeho homilii na pohřbu otce Hamela, nemohl jsem nesouhlasit s výzvou k lásce k nepřátelům tak, jak ji formuloval Ježíš. Ne, nejsme pomstychtiví, nechceme zlo odplácet zlem, násilí násilím. Láska však musí být doprovázena i prosbou o dary Ducha svatého, zvláště dar rozumu a rady,“ míní český kardinál.

Vraždu kněze islámským fanatikem bagatelizovat a připisovat jejich duševně nemocným lidem, jak to dělají některá média a politici, míní Dominik kardinál Duka a dodává, že po několika teroristických útocích především ve Francii a Německu jsme zažili i útok na kněze, který sloužil mši svatou. „Tato skutečnost jako by byla mementem všem, kteří se snažili předchozí dění bagatelizovat, přisuzovat jen duševně nemocným lidem či lidem frustrovaným. Pro nás, katolíky, má tato hrozná vražda ještě další rozměr, je totiž svatokrádeží.“

„Islám v sobě skutečně skrývá násilné tendence,“ uzavírá český čelní katolický představitel.


Reklama: