Nacisté z Kyjeva se pokusili zavraždit prezidenta novoruské Luhanské lidové republiky

LUHANSK | Útok na prezidenta samostatně vyhlášené Luhanské lidové republiky (LLR) Igora Plotnického má vztah k bezpečnostním složkám Ukrajiny, řekl novinářům oficiální mluvčí Lidové milice LLR Andrej Maročko, kterého cituje světová agentura Sputnik. Luhanský prezident se stal terčem teroristického atentátu a pokusu o zavraždění.

Igor Venediktovič Plotnickij | foto: sputnik

Igor Venediktovič Plotnickij | foto: sputnik


„Podle dostupných údajů zachyceného vysílání mají k teroristickému útoku proti nejvyššímu veliteli LLR Igoru Venediktoviči Plotnickému ve městě Luhansk vztah diverzanti BSU, kteří absolvovali přípravu v Severodoněcku pod vedením velitele takzvaného útvaru Rubín,“ řekl Maročko.

Podle údajů rozvědky LLR diverzanti absolvovali tréninky pod kontrlou kurátorů z tajných služeb cizích zemí. „Podle informací rozvědky krátce před diverzí zvláštní útvar BSU vyšel na kontakt a požádal o potvrzení trestního jednání,“ informoval o způsobu komunikace nacistických vrahů zástupce luhanského ministerstva obrany. Dále upřesnil, že v současné chvíli útvar Lidové milice společně s útvarem MSB (Ministerstva státní bezpečnosti) a pohraniční správou pátrají po diverzantech.


knižní e-shop 660x100

„Takovým způsobem ukrajinské vedení, chápe spravedlivost… spáchali podlý a nesmyslný pokus o likvidaci nejvyššího velitele,“ uzavřel Maročko.

V sobotu ráno byla uveřejněna informace o atentátu na prezidenta LLR Igora Plotnického. Na jeho automobil byl spáchán atentát nástražným výbušným zařízením, kdy došlo k výbuchu. Plotnickij byl hospitalizován, jeho život není ohrožen.