Domovina Obamy je bez proudu. Black out v Keni postihl i hlavní město Nairobi

NAIROBI | Většina rozohy afrického státu Keňa se včera naněkolik hodin ocitla bez elektrické energie. Rozsáhlý výpadek nastal kolem 5:30 hodin místního času (4.30 SELČ) a podle distribuční společnosti Kenya Power ho způsobilo selhání hlavního elektrického vedení, které zásobuje i metropoli Nairobi.

Obama ve své domovině

Obama ve své domovině


„Setkali jsme se s technickým problémem, který vedl k vypnutí našeho hlavního vedení … v důsledku toho došlo k výpadkům proudu ve většině země,“ prohlásila podle agentury Reuters společnost Kenya Power.
gif-banner-havloidi

Dodávku elektrického proudu se kolem poledne místního času (asi 13:00 SELČ) podařilo společnosti obnovit ve většině keňských provincií včetně hlavního města.

Výpadky elektrického proudu jsou v Keni poměrně časté. Mohou za to do značné míry stárnoucí energetické sítě tak nedostatečná výrobní kapacita.

A tak vypadá kolébka Baracka Husseina Obamy, jelikož jeho rodný list je neplatný, tak jeho původ se určuje zde, kde žije jeho rodina. Vůdce SS je proto Obama protiústavně, jelikož není rodilým Američanem. Ani na to nevypadá, že?