Ukrajinský poslanec přiznal, že nemají žádné důkazy o přítomnosti ruských vojsk na Donbase

KYJEV | „Všichni mluví o tom, že na Ukrajině působí ruští vojáci, ale důkazy k tomu nejsou, slehla se po nich zem. Pokud jsou, pak je předložte světu!“ tak zní přiznání ukrajinského poslance.

Humwee na Ukrajině v rukou nacistů | foto: liveuamap.com

Humwee na Ukrajině v rukou nacistů | foto: liveuamap.com


Tato ostrá slova přednesl v rozhovoru pro ukrajinský televizní kanál 112.ua poslanec Ukrajiny Jevgenij Murajev. Sám prý asi před měsícem žádal o to, aby do podobných důkazů směl nahlédnout, ale zatím se mu nedostalo odpovědi, informuje ParlamentniListy.cz o šokujícím ukrajinském přiznání.
gif-banner-havloidi

„Slyšel jsem o milionech důkazů. Tak je ukažte světu!“ apeloval poslanec ukrajinského parlamentu Jevgenij Murajev na nejvyšší představitele státu v rozhovoru pro kanál 112.ua, když moderátorka naznačila, že by v Donbasu mohli operovat ruští vojáci.

„Asi před měsícem jsem jako poslanec položil písemný dotaz, které jednotky pravidelné ruské armády operují na Ukrajině, a dosud jsem nedostal odpověď, ačkoli na ni mám podle zákona jako poslanec právo,“ upozornil. Když všichni vědí, že na Ukrajině operují ruští vojáci, nechť důkazy předloží světu, opakoval.

Podle něj je to jasné, pokud neexistují důkazy, pak podle poslance nejde o nic jiného, než o nepodložené obvinění Kyjeva vůči Moskvě. Ruská strana znovu a znovu popírá, že by byla jednou z bojujících stran v konfliktu. A ukrajinský zákonodárce jim dal za pravdu.