Představitel amerického prezidentského klanu George P. Bush vyjádřil podporu pro Donalda Trumpa, s kterým jeho otec Jeb Bush soupeřil o kandidaturu

HOUSTON | Syn neúspěšného republikánského kandidáta na prezidenta Jeba Bushe, George P. Bush řekl, že je na čase odložit staré spory stranou a podpořit Donalda Trumpa. Už jen z toho důvodu, že je nutné udělat všechno pro to, aby nevyhrála Hillary Clintonová. Informuje Texas Tribune, na který se odvolávají ParlamentniListy.cz.

George Prescott Bush | reprofoto: youtube.com

George Prescott Bush | reprofoto: youtube.com


George P. Bush je jedním z republikánských politiků, kteří doposud nevyjádřili podporu Donaldu Trumpovi jakožto stranickému kandidátovi na prezidenta. Teď však zřejmě změnil názor, jelikož volal po pravém opaku.
gif-banner-havloidi

„Pro ‚Tým Bush‘ je to hořká pilulka, ale víte co? Pojďte s námi a pomožte tomu chlápkovi, který vyhrál, ať se nám podaří zastavit Hillary Clinton,“ prohlásil syn poraženého Jeba Bushe na sobotním setkání se členy kabinetu. Vystoupil s ním i Trumpův poradce Matt Mowers.

Až do tohoto setkání byl však George P. Bush jedním z nejvýše postavených texaských zastupitelů, kteří odmítli Trumpa podpořit. Bushův mluvčí se k tomuto názorovému obratu nijak nevyjádřil. Jeho otec Jeb, ani strýc George W. a dědeček George H. W., kteří oba byli prezidenty Spojených států, však svou podporu Trumpovi zatím stále neudělili.