Výstavba metra přerušena, koalice opět neplní předvolební sliby

PRAHA | Ač stavba metra byla jednou z hlavních priorit ČSSD v předvolební kampani, dnes byla na 18 měsíců odložena. A už nyní je jasné, že díky tomu se nedá termín dokončení v roce 2022 stihnout. Informuje ODS, který je strana po poločasu rozpadu, v rámci svého tiskového prohlášení.

Ilustrační snímek | wikipedia.org

Ilustrační snímek | wikipedia.org


Přípravy na výstavbu metra byly přerušeny především z důvodu problémů při výkupu pozemků, které jsou k realizaci projektu potřeba. Na problémy přitom již dlouho upozorňoval nedávno odvolaný ředitel dopravního podniku Ďuriš.
gif-banner-havloidi

O problémech se přitom již mluví dlouhodobě, odborníci upozorňovali, že podchytit výkup pozemků je zcela zásadní věc, navíc pokud mají více majitelů. Současná koalice přitom situaci okolo pozemků znala detailně od začátku a současná situace je pouze vyústěním flagrantního podcenění a nepřipravenosti z jejich strany.

„V přímém přenosu můžeme sledovat, jak současná magistrátní koalice není schopná plnit další slib, který Pražanům dala před volbami. Když nejsou schopni ani včas vykoupit pozemky, jak pak zvládnou samotnou stavbu projektu za desítky miliard?“ říká předsedkyně klubu zastupitelů ODS Alexandra Udženija.

Filip Humplík, předseda pražské ODS dodává: „V roce 2014 si ČSSD udělala z dostavby metra D jedno z hlavních témat. Dokonce v rámci kampaně postavili makety budoucích zastávek a slibovali otevření nové linky co nejdříve. V roce 2016 se vymlouvají na nemožnost vykoupit pozemky. Kde se asi stala chyba?


Reklama: