Ukrajina si uškodí, když zavede víza pro Rusy, zní od ruské mluvčí zamini

MOSKVA | Možné zavedení vízové povinnosti Kyjevem pro občany Ruska bude ránou pro samotnou Ukrajinu, prohlásila mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace Marija Vladimirovna Zacharova, informuje světová zpravodajská agentura Sputnik s odvoláním na její prohlášení na sociální síti.

Marija Vladimirovna Zacharovova | foto: vestnikkavkaza.net

Marija Vladimirovna Zacharovova | foto: vestnikkavkaza.net


„Máte vůbec představu o tom, kolik ukrajinských občanů přichází do Ruska za výdělkem, aby uživili vlastní rodiny?“ ptá se Ukrajinců prvně Marija Vladimirovna, jelikož automaticky předpokládá stejné protiopatření vůči Ukrajině.

„Mají-li na Ukrajině reálnou a nikoli utopickou statistiku pro zásobování obyvatel, seznamte se s ní a seznamte s ní ukrajinský lid. A pak občané vaší země jasně pochopí, komu ve skutečnosti zasadí ránu vízová povinnost,“ napsala Marija Vladimirovna Zacharova na Facebooku v komentáři k prohlášení ukrajinského ministra zahraničí Pavla Klimkina o tom, že Kyjev může v případě nutnosti nastolit otázku zavedení vízové povinnosti s Ruskem.

Zacharovova dodala, že nechápe, jaké cíle má podle Klimkina sledovat zavedení vízové povinnosti. „Nevím, jaké agenty FSB hodlá, podle jeho výroku, filtrova“ Klimkin po zavedení víz. Avšak je jasné, že ukrajinských gastarbeitři, kteří jezdí do Ruska za práci, ubyde,“ poznamenala Zacharovova.


Reklama: