Norbert Hofer: Prvně zakázat nošení burek a zadruhé vystoupit z EU pokud do ní vstoupí Turecko

VÍDEŇ | Norbert Hofer, který je favoritem na funkci prezidenta země, navrhl zakázat v Rakousku nošení burky, kterou si některé muslimky zakrývají tvář, informuje TASR na webu Teraz.sk.

Norbert Hofer | foto: APA - Hans Klaus - salzburg.com

Norbert Hofer | foto: APA – Hans Klaus – salzburg.com

Prezidentský kandidát Hofer se k nošení oblečení z náboženského přesvědčení vyjádřil v rozhovoru pro rakouské bulvární noviny Österreich. Na přímo položenou otázku odpověděl, že by takový zákaz dával smysl.
gif-banner-havloidi

Norbert Hofer je taky proti naturalizaci tureckých obyvatel v Rakousku, dokud se nevyřeší otázka dvojího občanství. Byl by za vystoupení jeho země z EU, pokud by Turecko vstoupilo do bloku, píše slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, kdy slovenský média sledují objektivněji dění v Rakousku, než ta česká.

Podotkl také, že mnoho Turků, kterým bylo uděleno občanství v Rakousku, udržuje i své turecké občanství, což je nezákonné podle přísného rakouského zákona o dvojím občanství. „Pokud někdo chce občanství, musí se stát Rakušanům a cítit se jako Rakušan.“

„Upřímně řečeno o Turecku, je to tak velká země a má tak odlišnou kulturu, že Unie by nemohla zvládnout její přijetí,“ konstatuje Hofer.


Reklama: