Naše armáda není na obranu naší vlasti, ale slouží cizím zájmům

PRAHA | Hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) odmítá plány české vlády na nákup nových obrněných vozidel pro českou armádu. Tento nákup se má týkat i německých tanků typu Leopard. Informuje SPD ve svém tiskovém prohlášení.

Náčelník Generálního štábu Armády ČR genpor. Josef Bečvář a  velitel Pozemních sil AČR genmjr. Ján Gurník. Foto: acr.army.cz

GUMY: Náčelník Generálního štábu Armády ČR genpor. Josef Bečvář a velitel Pozemních sil AČR genmjr. Ján Gurník. Foto: acr.army.cz


Kdy vedení hnutí má za to, že tyto nákupy jsou jen zbytečným mrháním se státními prostředky a pokračování zcela chybné koncepce Armády ČR. „Vláda buduje malou a drahou armádu, která má sloužit především cizím zájmům a nikoliv obraně České republiky,“ informuje SPD doslova.

„Současná česká armáda není schopna kapacitně zabezpečit obranu České republiky. Hnutí SPD navrhuje zavedení povinné osmitýdenní vojenské služby pro mladou generaci. A výše uvedený problém s armádní technikou je možné řešit efektivní modernizaci stávající techniky s využitím práce českých firem,“ uzavírá vedení SPD.