Španělský soudce Nejvyššího soudu zneužil svého postavení a vydal zatykač na Ťiang Ce-mina

MADRID | Soudce Nejvyššího soudu Španělska Ismael Moreno vydal v pondělí zatykač na bývalého předsedu Čínské lidové republiky a generálního tajemníka ÚV KS Číny Ťiang Ce-mina, dále na bývalého ministerského předsedu Li Pchenga a jiné čínské vládní úředníky, které obvinil z genocidy v Tibetu. Informoval zpravodajský server rozhlasové stanice Hlas Ruska.

Komunistický diktátor  a obluda Ťiang Ce-min

Komunistický diktátor a obluda Ťiang Ce-min

Genocida v Tibetu nebyla nikdy relevantně prokázána a inteligentní část světa tvrzení o ní považuje za propagandu. Je ovšem nutné podotknout, že čínský komunistický režim se ve svých provinciích chová velmi nadřazeně místním obyvatelům a někdy i velmi násilně. Ovšem masové vyvražďování místních obyvatel, které by se za genocidu dalo označit, v Tibetu nemělo proběhnout.

Soudce Moreno využil španělského federálního zákona na šíření protičínské propagandy. Morenem zneužitý zákon umožňuje obžalovat osoby jen podezřelé, a bez předchozího trestního řízení, z porušování lidských práv v zahraničí v případě, že mezi postiženými jsou občané Španělska. Tento fakt, ovšem ničím neprokázal a ani nedoložil, proto se jedná o zneužití soudcovského postavení.

Španělská vláda se snaží reformovat justici tak, aby omezila pravomoc soudců, cos e týče zahraničního dopadu, jelikož španělská justice v rámci své nezávislosti někdy popírá samotné právo a spravedlnost, podobně tak jako justice v České republice.

Reklama: