O cikánech řekl pravdu a dostal uloženou pokutu. Už ani prezident nemá právo mluvit pravdu

BUKUREŠŤ | Rumunská Národní rada pro boj s diskriminací Rumunska pokutovala prezidenta Traiana Bassesca šest set lei, což je 185 amerických dolarů, že si dovolil v minulosti mluvit pravdu o cikánech, to je ovšem v rámci Evropské unie zakázáno. Politická korektnost, která některá témata zakazovala jako nepřijatelná, nyní přešla přímo k cenzuře, která i trestá pravdivě řečené výroky, které ovšem jdou politicky proti doktríně socialistických imbecilů v rámci Evropské unie. Informaci o pokutě pro prezidenta Rumunska přinesla rozhlasová stanice Hlas Ruska ve svém vysílání i na svém webu.

Traian Bassescu

Traian Bassescu

Co řekl Bassescu o cikánech? Jen pravdu, že se práci vyhýbají a žijí převážně s krádeží. Původně nechtěl tento úřad učinit proti prezidentovi žádná opatření. Ovšem ne proto, že by to nepovažovali za hodné potrestání, takto jsou už úředníci v rámci EU zdegenerování, že i volené zástupce trestají za svobodné myšlení a popírají tak svobodu slova, že už pravdu nesmí říci už ani prezident země.

Důvod nepotrestání prvně spatřovali v tom, že tento pravdivý výrok padl mimo území Rumunska. Takové rozhodnutí se však nelíbilo Nejvyššímu soudu v Rumunsku, který Národní radě pro boj s diskriminací udělil povinnost prezidenta potrestat.

V roce 2010 prohlásil Basescu na konferenci ve Slovinsku: “ Jen málokterý z nich (cikáni) chce pracovat“. A také: „Tradičně žijí mnozí z nich díky krádežím.“