Tolerance alkoholu pro cyklisty má podporu Senátu

Návrh zákona na zavedení tolerance mírné hladiny alkoholu u cyklistů slaví úspěch nejen mezi samotnými lidmi, ale také mezi senátory.

Zdeněk Škromach

Zdeněk Škromach
Na jednání schůze senátoři většinově podpořili můj návrh změny zákona pro cyklisty. Zavedení tolerance u cyklistů na vinařských a jiných cyklostezkách či silnicích nejnižší kategorie má zas o kus blíže k realizaci! Návrh putuje do Poslanecké sněmovny. A já věřím, že společně s podporou veřejnosti bude moct být přijat i tam.
gif-banner-havloidi

Chci prosadit, aby lidé na vinařských stezkách a venkově mohli před jízdou na kole požít menší množství alkoholu, aniž by byli vystavení hrozbě pokuty řádově v tisících korun. Proto návrh přichází s tolerancí hladiny alkoholu v krvi u cyklistů do 0,8 promile, podle zavedené a funkční praxe Rakouska, a zároveň navrhuje snížit výšku pokuty v nižší sazbě, do 1 promile, ze současných 20 tisíc korun na 500 Kč.

V minulých týdnech návrh zákona také zaznamenal výraznou podporu od lidí z regionů, kdy se strhla podpisová akce na podporu tohoto zákona. Pod otevřeným dopisem zákonodárcům, aby toleranci povolili, se podepsalo již více jak čtyři a půl tisíce občanů především ze Slovácka a jižní Moravy.

Podporuji fungování kulturních tradic českého a moravského národa. A odmítám kritiku ve smyslu podněcování k alkoholismu a nezodpovědnosti za řídítky jízdních kol. Návrh nijak nemění postup a postih vůči viníkovi dopravní nehody a cyklistům, kteří se opijí. Pouze umožňuje zodpovědnému cyklistovi požít jednu dvě skleničky či piva bez rizika téměř likvidačních pokut.

Je to zákon pro slušné lidi!


Reklama: