Dmitrij Anatoljevič Medveděv: Vyloučení ruských paralympioniků je dvojnásobně cynické rozhodnutí

MOSKVA | Arbitrážní soud pro sport zamítl odvolání paralympijského výboru Ruské federace vůči pozastavení členství v Mezinárodního paralympijského výboru. Ruská delegace, která měla mít 267 sportovců, se nezúčastní Paralympijských her v Rio de Janeiro, informují HlavnéSprávy.sk, kdy na toto bezprecedentní rozhodnutí americké agrese v rámci sportu reagoval ruský premiér Dmitrij Anatoljevič Medveděv.

Dmitrij Anatoljevič Medveděv | reprofoto: theflud.com

Dmitrij Anatoljevič Medveděv | reprofoto: theflud.com
Podle předsedy ruské vlády Dmitrije Anatoljeviče Medveděva arbitrážní rozhodnutí ve věci ruských sportovců nebylo objektivní. Poznamenal, že taková praxe existovala na počátku minulého století, ale nemůže být využívána v dnešní době. Na oficiální stránce předsedy vlády na Facebooku zveřejnil prohlášení, ve kterém nazývá tento výrok dvojnásobně cynickým.

„Olympiáda v Riu je ukončena. Naši sportovci jsou chlapíci! V extrémně náročných podmínkách obhájili čest země, prokázaly vynikající výsledky,“ vrátil se k Olympiádě ruský premiér, kterou provázely stejné politické útoky ze strany „mezinárodní“ olympijské organizace, která je pasena jako poslední děvka Američany.

Celé prohlášení ZDE.

„Avšak útoky na ruský sport pokračují: dnes Mezinárodní arbitrážní soud pro sport odmítl odvolání našeho paralympijského výboru. Ruských paralympioniků vyloučili ze soutěží v Riu. Je to dvojnásobně cynické rozhodnutí, protože mluvíme o lidech, kteří každý den překonávají sami sebe. Je to rána pro všechny osoby se zdravotním postižením, nejen pro ruské sportovce,“ uvedl Dmitrij Anatoljevič.


Reklama: