Mor islamizace: U šikmé věže v Pise vyroste mešita. Místní se bouří…

PISA | V řadě velkých italských rychle roste počet muslimských obyvatel. Je tomu tak i v Pise, kde městské úřady vydaly souhlas ke stavbě mešity v bezprostřední blízkosti tamější slavné šikmé věže. Informuje server Českého portálu freeglobe.cz.

mešity tady nechceme | foto: bergamopost.it

mešity tady nechceme | foto: bergamopost.itSociálnědemokratický primátor Pisy Marco Filippeschi hájí rozhodnutí o výstavbě tím, že třítisícová muslimská menšina je dostatečně početná, aby měla mešitu ve středu města. Navíc zdůraznil, že mešita má být financována ze soukromých zdrojů, což je tak trochu lež, jelikož má být financována šiřitelem islámského terorismu, tedy Katarem. Právě on dal zelenou výstavbě nové mešity za 4,5 miliónu € z Kataru, tím že nechal schválit takový nový územní plán ve čtvrti Porta Lucca, informuje italský web bergamopost.it.

Zmíněný krok vyvolal bouři nevole místních obyvatel, kteří začali sepisovat petici za vyhlášení referenda ohledně výstavby mešity.

Předseda Svazu muslimů v Itálii Izzedin Elzir ale prohlásil, že pokud bude v Pise uspořádáno v této věci referendum, bude se jednat o protiústavní jednání a ohrožení náboženské svobody. Nakopad prašivého psa do řitě a vyhnat na Blízký východ. „Musíme bránit svá práva. Kampaň proti nám se zakládá pouze na předsudcích po událostech ve Francii a Belgii,“ uvedl dále Elzir, za což by měl být ihned souzen, jelikož popíral vraždy. Zmrd špinavý jeden.