V Ostravě bude od 1. září konzulát novoruské Doněcké lidové republiky (DLR)

OSTRAVA | Zastupitelské centrum Doněcké lidové republiky podle pozvánky zahájí svůj provoz 1. září. Podle avíza, které přišlo i některým českým politikům, jde o první zastoupení DLR v Evropě. Informují ParlamentniListy.cz.

Nela Lisková

Nela LiskováNa pozvánce je podepsána Nela Lisková. Pod jejím jménem je uveden titul Honorární konzul Doněcké lidové republiky v České republice, dodává zmíněný web a ministerstvo zahraničí vedené ostravským hlupákem Zaorálkem vydalo rozhořčenou reakci hodnou právě hlupákovi Zaorálkovi:

knižní e-shop 660x100

„Co se týká vystupování uvedené osoby jako honorární konzulky daného státu, MZV tuto situaci prověřuje. Pakliže se ukáže, že tento titul využívá ke své propagaci, vyzve ji MZV oficiální cestou, aby toto označení přestala s okamžitou platností užívat,“ sdělilo ministerstvo.

„Platí naše předchozí vyjádření, že samozvaná Doněcká lidová republika nemůže mít v ČR akreditovaný zastupitelský úřad, protože ČR její existenci neuznává, nemá mezinárodněprávní subjektivitu a ČR s ní nemá navázány diplomatické styky,“ sdělilo ČTK ministerstvo zahraničí.