Geert Wilders: Nizozemí musí být opět naše. Zakážeme Korán a mešity

AMSTERDAM | Svou předvolební kampaň předseda nizozemské Strany svobody Geert Wilders začal nejžhavějším tématem současnosti – migrační krizí a islamizací Evropy. Navrhl posílat přivandrovalce domů a v zemi zakázat Korán a budování mešit, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Geer Wilders naděje pro Nizozemí

Geer Wilders naděje pro Nizozemí
Strana svobody, které Wilders předsedá, je v současnosti nejpopulárnější v Nizozemsku a vede ve všech průzkumech veřejného mínění. Určitě bude lídrem volebních závodů během parlamentních voleb na příští rok.

Jeho názory jsou již dávno známé, ale v poslední době ještě více přitvrdil: Navrhuje uzavření všech mešit v zemi a zákaz šíření a propagace Koránu. Vyhlásil program deislamiazce země. Geert Wilders vysvětluje, že je třeba zakročit proti islamizaci Evropy a samotného Nizozemska. Varuje, že tento jev je dost nebezpečný a ohrožuje celé obyvatelstvo země.

„Nizozemí bude opět naše,“ zdůrazňuje v každém svém vystoupení Geert Wilders. Tvrdí, že Nizozemsko by mělo následovat Velkou Británii a odejít z Evropské unie.