Občanství Ruské fedrace za deset milionů rublů

MOSKVA | Byla zjednodušena pravidla pro získání ruského občanství pro zahraniční investory a studenty. Federální migrační služba a Ministerstvo ekonomiky Ruské federace rozpracovaly patřičný návrh zákona o získání občanství na základě ekonomického a personálního přínosu pro ruskou společnost. Informace o podpoře výběrové imigrace přinesl zpravodajský server rozhlasové stanice Hlas Ruska.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Podle tohoto návrhu zákona si mohou činit nárok na ruské občanství zahraniční podnikatelé, kteří investují do ruské ekonomiky nejméně 10 milionů rublů, což je 210.385 EUR, investoři, jejichž podíl na základním kapitálu ruské právní osoby tvoří nejméně 10%, uvedl dále server. Tento druh nároku na občanství je pro osoby, které jsou pro Rusko ekonomickým přínosem.

Dalším přínosem nyní na poli lidských zdrojů jsou také zahraniční studenti, kteří absolvovali ruské vysoké školy s určitým prospěchem a pak pracovali v Rusku nejméně 3 roky v daném oboru a to bez přerušení.

Humanitární přidělování občanství bude vždy i podle nové novely zákona posuzováno Federální migrační službou individuálně případ od případu.