Kradou Sobotka s Babišem jako straky?

PRAHA | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) potvrdil, že Sobotkova a Babišova vláda velmi podivně a zcela nehorázně plýtvá veřejnými penězi. Informuje předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura.

Slávek Sobotka v cele

Slávek Sobotka v cele


„Kontrola zjistila, že Ministerstvo obrany, které řídí Martin Stropnický za hnutí ANO, Ministerstvo práce a sociálních věcí, které řídí ministryně Michaela Marksová za ČSSD a Ministerstvo zemědělství, které řídí Marian Jurečka z KDU-ČSL nakupovali v letech 2013 a 2014 nehospodárně materiál i služby. Okradli tak občany o mnoho milionů korun, které mohly být využity pro naše potřebné občany,“ uvedl Okamura ve svém videoposelství.

Okamura připomíná, že v jejich programu je i to, že výsledky kontrol opět potvrzují nezbytnost zavedení osobní, hmotné a trestní odpovědnosti politiků.“ Pojďme se na výsledky kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu podívat podrobněji. Třeba za úklid platilo ministerstvo práce šestkrát více než jinde za stejnou plochu. Zaplacené ceny za stejné služby či materiál se liší i mnohonásobně, například ceny za lekci angličtiny se u ministerstev pohybovaly od 299 až po 450 korun a za jedno balení 500 kusů kancelářského papíru A4 od 67 korun po téměř 86 korun. Například ministerstvo práce platilo měsíčně za úklid v jedné budově o 3500 korun více, než mělo ve smlouvě. To, že byla na fakturách vyšší cena, ministerstvo nezjistilo a platilo vyšší cenu,“ vyjmenovává.


Reklama: