Sputnik: V Chang-čou proběhlo setkání Vladimira Vladimiroviče Putina a Obamy

CHANG-ČOU | Schůzka ruského prezidenta Vladimira Vladimiroviče Putina a vůdce SS Baracka Obamy, která proběhla dnes v kuloárech summitu G20 v Číně skončila, informuje světová zpravodajská agentura Sputnik.

Vladimir Vladimirovič Putin a Barack Hussein Obama | foto: http://cz.sputniknews.com

Vladimir Vladimirovič Putin a Barack Hussein Obama | foto: http://cz.sputniknews.com

„Jednání probíhala v Mezinárodním výstavním středisku v Chang-čou. Putin a Obama si podali ruce a zahájili schůzku, která trvala přes hodinu,“ komentuje začátek průběhu setkání světového lídra Vladimira Vladimiroviče Putina s americkým Obamou zmíněná ruský agentura.
knižní e-shop 660x100

Na ruské straně se jednání vrcholných představitelů obou států zúčastnili prezidentův pomocník Jurij Viktorovič Ušakov, tiskový tajemník Dmitrij Sergejevič Peskov a ministr zahraničních věcí Sergej Viktorovič Lavrov. Spojené státy zastupovali Barack Obama a jeho ministr zahraničních věcí SS John Kerry.

Jednání inicioval sám Obama, jelikož v předchozích jednáních o válce v Sýrii mezi ruským ministrem zahraničních věcí Sergej Viktorovičem Lavrovem a Kerrym nedošlo k žádnému pokroku.

Ruská strana uložila straně americké, že Spojené státy musí jasně a legitimně označit ty síly, které v Sýrii podporují. Podle kuloárních informací toto Američané odmítají, jelikož diplomaticky podporují jen tzv. rebely, ale tajné služby a Pentagon podporují i teroristy.


loading...
loading...
Reklama:
loading...