Michail Sergejevič Gorbačov přijede do Prahy. Miloš Zeman jej přijme v Lánech

PRAHA | Do Prahy na konci příštího týdne, jak už média informovala, zavítá někdejší předseda Sovětského svazu a jeho první a poslední prezident Michail Sergejevič Gorbačov. O návštěvě posledního vůdce sovětského komunistického molochu informuje server ParlamentniListy.cz.

Michail Segejevič Gorbačov | foto: sputnik.com

Michail Segejevič Gorbačov | foto: sputnik.comKromě účasti na mezinárodní konferenci bude přijat prezidentem Milošem Zemanem. Ten se ovšem zmíněné konference nezúčastní. Organizátoři, ale stále avizují opak. Ovšem prezident vůbec nebude v Praze, v době konání konference.
kup-zde

Koncem příštího týdne se v Praze uskuteční konference „Celková bezpečnost po studené válce. Jak řešit nové problémy? Evropská bezpečnost a Rusko“, kterou spoluorganizuje publicista a novinář Milan Syruček.


knižní e-shop 660x100

Přijetí v Lánech

Jiří Ovčáček, tiskový mluvčí prezidenta Miloše Zemana

Jiří Ovčáček, tiskový mluvčí prezidenta Miloše Zemana

Informaci organizátorů o tom, že bývalého vůdce SSSR Gorbačova přijme i prezident Miloš Zeman potvrzuje nyní i hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

„Pan prezident plánuje setkání s Michailem Sergejevičem Gorbačovem. Uskutečnit by se mělo v neděli 18. září v podvečerních hodinách na zámku v Lánech,“ potvrdil Ovčáček.

Organizátoři konference mají nicméně uvedeno v programu, že prezident republiky vystoupí i na zmíněné konferenci, a to v pátek 16. září po patnácté hodině. Pokud něco takového původně v plánu bylo, nakonec Zeman na konferenci nezavítá.

„Pan prezident této konferenci udělil záštitu, 16. září ale ještě bude na návštěvě Pardubického kraje, odkud je plánován návrat ve večerních hodinách,“ upozornil hradní mluvčí. „Bude mnoho témat, které bude pan prezident chtít se svým vzácným hostem řešit,“ dodává Jiří Ovčáček.


Reklama: