Prezident Miloš Zeman přijme rakouského prezidentského kandidáta Norbert Hofera, spojence Tomia Okamury

PRAHA – VÍDEŇ | Rakouský prezidentský kandidát Norbert Hofer požádal o přijetí u Miloše Zemana. Hofer by se na Pražský hrad rád podíval ještě před opakovanými volbami, které budou 2. října. Informují ParlamentniListy.cz.

Tomio Okamura a Norbert Hofer | foto: archiv Tomio Okamury

Tomio Okamura a Norbert Hofer | foto: archiv Tomio Okamury
Prezident Zeman mu podle informací ParlamentníchListů.cz vyhověl a Hofera, který je rovněž proti migraci, přijme příští týden. Informace potvrdil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Prezidentský kandidát Hofer je kandidátem za FPÖ. To je strana, která je v rámci MENF Marine Le Pen spojencem Tomia Okamury. Ten s Janem Velebou a SPO, což je strana, které byl Miloš Zeman čestným předsedou, spolupracují v podzimních krajských volbách v koalici.

Miloš Zeman

Miloš Zeman

Rakouský prezidentský kandidát za Svobodné Norbert Hofer se podle informací ParlamentníchListů.cz potká s prezidentem Milošem Zemanem. Ke schůzce dojde ještě před druhým kolem rakouských voleb, které se budou počátkem října opakovat. Rakouský ústavní soud totiž platnost druhého kola v červnu zrušil.

Norbert Hofer, který patří k odpůrcům přijímání migrantů, zavítá na Pražský hrad za Milošem Zemanem počátkem příštího týdne. Hofer sám o schůzku požádal a Zeman mu vyhověl.

Jiří Ovčáček, tiskový mluvčí prezidenta Miloše Zemana

Jiří Ovčáček, tiskový mluvčí prezidenta Miloše Zemana

„Ano, plánuje se v příštím týdnu setkání pana prezidenta s panem Norbertem Hoferem, který je jedním ze členů kolektivního vedení Rakouské republiky,“ uvedl Ovčáček.

„Setkání se uskuteční na žádost pana Norberta Hofera a o jeho průběhu budeme informovat po jeho skončení. Pokud jde o témata setkání, je především na hostovi, aby je nastolil. Připomínám, že pan premiér se už setkal s Alexandrem Van der Bellenem, a to ve Vídni,“ dodal Jiří Ovčáček.


Reklama: