Organizátor protestů proti policejní brutalitě ve Fergusonu byl nalezen zavražděný s dírou v hlavě

FERGUSON | Na americkém serveru heavy.com vyšla včera zpráva, podle níž americká policie objevila tělo zavražděného Darrena Sealse, který organizoval černošské protesty vůči policii (A.C.A.B., pozn. ed.) po vraždě Afroameričana v městečku Ferguson v Louisianě, informuje s odkazem na americký web slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Darren Seals

Darren Seals
Devětadvacetiletý Darren Seals pracoval v továrně a byl hudebníkem a vyznavačem stylu hip hop. Krátce poté, co ve Fergusonu policista zastřelil Afroameričana Mika Browna, Darren Seals začal organizovat protesty proti policejní brutalitě na místní úrovni, píše zmíněný slovenský deník.
kup-zde

Darren Seals se na Twitter představoval jako podnikatel, revolucionář, kdy měl před nedávnem obvinit policejní důstojníky, že jej měli nelegálně zadržet a pak mu skupina policistů měla vyhrožovat se střelnými zbraněmi v ruce.

Informaci o smrti Darrena Seals, jehož ohořelé tělo objevili příslušníci americké policie v noci z úterý na středu, přinesl místní deník St. Louis American.

Darren Seals byl zavražděn výstřelem do hlavy, požár auta a ohořelá mrtvola má ztížit vyšetřování a zničit případné stopy a důkazy. Policie začala případ řešit jako vraždu a požádala obyvatelstvo o spolupráci v hledání vraha černošského aktivisty.


Reklama: