Další protiústavní omezení svobod. Omezení domovní svobody bez rozhodnutí soudu nelze tolerovat

PRAHA | Poslanecká sněmovna schválila novelu zákona o ochraně ovzduší, jejíž součástí je i ustanovení, které úředníkům umožní vstoupit do soukromého obydlí občanů za účelem kontroly kotle, aniž by k němu měli zmocnění soudu, jako tomu je v případě závažnějších trestních činů. ODS a TOP 09 se proto obrátí se stížností na Ústavní soud.

Ilustrační soud

Ilustrační soud

„Na Ústavní soud se obracíme velmi zřídka, ale v tomto případě je to naší povinností. Dosud mohli úředníci a zástupci státu vstupovat do domovů občanů pouze na základě soudního povolení. A to i u podezření na závažné trestné činy. Současná vláda soukromí občanů znovu omezila a nezávislý soud k jeho prolomení již nepotřebuje. ODS považuje soukromí za nedotknutelné, proto budeme naše občany u Ústavního soudu bránit,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.
kup-zde

„Souhlasím s tím, že musíme zabránit spalování PET lahví. Spaliny je ale nyní možné kontrolovat odebráním vzorků kouře zvenčí, například pomocí dronu a není důvod obtěžovat lidi doma. Opatření nic dobrého nepřinese. Zejména chudší lidé topí nekvalitním palivem proto, že nemají prostředky na lepší. Měli bychom se proto spíš ptát, jakým způsobem zlevnit čisté energie, aby lidé mohli topit ekologicky,“ dodává expert ODS pro životní prostředí a poslanec Jan Zahradník.


Reklama: