Jan Veleba rozjel kampaň na traktoru

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ | Senátor Jan Veleba odstartoval předvolební kampaň na Vysočině z kokpitu traktoru, kterým chce do voleb projet většinu obcí v regionu a oslovit v nich potenciální voliče. Informují ParlamentniListy.cz.

Jan Veleba v kabině traktoru | foto: parlamentnilisty.cz

Jan Veleba v kabině traktoru | foto: parlamentnilisty.czPro Kraj Vysočina vytvořila SPO společnou kandidátku v koalici s SPD. Na náměstí v Novém Městě na Moravě se odehrál ostrý start kampaně, představení kandidátů do krajského zastupitelstva a také první debaty s občany.
kup-zde

V předvolební kampani bude podle senátora Veleby kromě regionálních témat i migrační krize. „Toto téma je silné i na Vysočině, to, co se stalo v Evropě, tedy neustávající migrace, je reálná hrozba. Bezpečnostní analytici varují, že země jako Německo nebo Rakousko jsou plné a na jaře přijde další migrační vlna. Proto je klíčová ochrana hranic,“ řekl serveru ParlamentníListy.cz Jan Veleba, podle nějž ale stranou zájmu nezůstanou ani krajská témata, k nimž patří zejména dopravní obslužnost.

Kromě toho je pro SPO nejen na Vysočině, ale i v jiných krajích, silným tématem situace České televize, v tomto směru chce strana shánět podporu pro prosazení legislativní novely, která by osvobodila od koncesionářských poplatků seniory a zdravotně postižené. Veleba si od takového prostředku slibuje dva efekty: „Senioři by tím ušetřili a Česká televize by byla konečně donucena lépe hospodařit.“Reklama: